Search

Back to search result

Kuressaare uus spordikeskus

Back to search result

Kuressaare uus spordikeskus

  • Pildid
  • Pildid
  • Pildid
  • Pildid
  • Pildid
  • Pildid

Skanska EMV AS ja SA Kuressaare Spordibaasid sõlmisid lepingu olemasolev spordihoone rekonstrueerimiseks ja selle kõrvale uue hoone ehitamiseks.

Kuressaare Spordikeskus rajati praeguse Saaremaa Spordikooli võimla kõrvale, hooned moodustavad omavahel ühise kompleksi. Spordikeskus asub kolmel tasandil. Põhitasandil asuvad kaks omavahel lükandseinaga ühenduses olevat põhisaali – pallimängude saal ja kergejõustikusaal. Pallimängude saal mahutab ristipidi kaks täismõõtmelist korvpalliväljakut, mis on üksteisest eraldatud vahekardinatega.

Kergejõustikusaal võimaldab kasutada jooksudeks 4 reaga sirget ja kaherealist tasapinnalist ringi. Lisaks on seal hüppeplatsid, teisaldatav kuulitõukering, heitesein.  Põhisaalide tasandil asuvad veel õppeklass, ruumid meditsiinile ja massaažile, inventarile. Keskuse I korrusel asub judo- ja maadlussaal. Veel asuvad esimesel tasandil aeroobikasaal ja jõusaal. Sportlaste kasutuses on riietusruumid, neist kaks saunaga. I korrusel on veel mahukas fuajee, trepihall, üldkasutatavad WC-d ja kohvik. III korrusel asub galerii pealtvaatajatele, pääsud tribüünidele, rõdule. Uus maja on kõikidel tasanditel ühenduses olemasoleva hoonega, mis võimaldab ratsionaalsemalt ära kasutada olemasoleva hoone ruumlahendust nii kontoriruumidena kui ka tööruumidena Spordikoolile ja koolide, klubide treeneritele-õpetajatele. Külastajatele on ette nähtud rajada 70 kohaline sõiduautode parkla ning neli parkimiskohta bussidele.

Facts

Service: Construction
Mark segment: Sports/Entertainment
Start date: 2004
Completion date: 2005
Clients: SA Kuressaare Spordibaasid
Country: Estonia
City: Kuressaare
Project status: Completed