Search

Back to search result

Kostivere kivisilla restaureerimine ja kergliiklustee silla ehitus

Back to search result

Kostivere kivisilla restaureerimine ja kergliiklustee silla ehitus

AS Skanska EMV ja Põhja Regionaalne Maanteeamet sõlmisid lepingu Kostivere kivisilla restaureerimiseks ja kergliiklustee silla ehitamiseks.
Sild asub Kostivere mõisa peahoone lähistel. Kuna mõisa peahoone on rajatud Jõelähtme jõe saarekesele ning Maardu-Raasiku riigitee kulgeb üle selle, siis on seal kaks silda. Sild on kolmeavaline paevõlv konstruktsiooniga rajatis, mis on 44 m pikk ja 5,5 m lai, sõidutee laius sellest on 4,5 m, silla rinnatismüürid on samuti laotud paekivist.
Sild renoveeriti täielikult jättes samaks kõik välised parameetrid ja taastati jäälõhkujad, mis oli pinnase alla mattunud. Silla remonttööde käigus eemaldati sillalt sõidutee katend ja kaevati välja kõik pinnas kuni loodusliku paekivi kihini. Kõik paekivist müürid ja võlvid taastati. Võlvkaared restaureeriti, kiilumise teel tõsteti kaare tõusu, kaarte parandamiseks ja tugevdamiseks mõeldud betoon eemaldati võlvidelt ning taastati peakivi pind.
Uueks silla kandekonstruktsiooniks sai raudbetoonist talaplaat, mis peideti silla sisse ja väliselt pole kandeelementi näha.

Facts

Service: Construction
Mark segment: Bridges
Start date: 2011
Completion date: 2011
Clients: Maanteeameti põhja regioon
Country: Estonia
City: Maardu
Project status: Completed